SLUŽBY

ZEMNÍ PROTLAK 

JECH1

PROČ ZEMNÍ PROTLAK?
Zemní protlak se používá tam, kde není možné přistoupit k běžnému výkopu a to pod silnicí, chodníkem, vjezdem, podezdívkou, okrasnou či jinak nedotčenou zahradou, ale i pod budovou nebo z budovy ven, například ze sklepa.

„Zemní protlak je preferován, zejména šetrnosti k okolnímu prostředí“

CENÍK
Cena za zemní protlak – cena se stanovuje dohodou. Je závislá především na požadované délce, průměru, druhu zeminy a celkové náročnosti přípravných prací.

Výkopové práce – cena se sjednává vždy po prostudování zadávací dokumentace, nebo po projednání zakázky přímo na místě.

Naše firma se specializuje na zemní protlak malé a střední velikosti. Jedná se o neřízený (přímý) pneumatický protlak do vzdálenosti 20m a 175mm průměru.

ZPŮSOB PROVEDENÍ

Nejprve se vykope startovací a cílová jáma. Do startovací jámy se vloží protlaková raketa, která se následně pomocí tlakových hadic spojí s mobilním kompresorem.

Raketa se pomocí naváděcí optiky zaměří vertikálně a horizontálně tak, aby přesně směřovala do potřebného cílového místa. Během práce se už její směr nedá měnit.

Po vpuštění tlaku a potřebného množství vzduchu se raketa uvede do rázového pohybu, který lze přirovnat k příklepové vrtačce. Rychlost posuvu je několik cm/s v závislosti na hustotě a druhu zeminy v níž pracuje.

Jakmile je raketa téměř celá zavrtaná v zemi, lze na její konec pomocí speciálního zařízení připevnit chráničku požadovaného průměru a délky. Chránička je tímto způsobem vtahována do raženého otvoru, čímž je zamezeno následné zasypání vzniklého otvoru v sypkých podložích, jako je například písek štěrk a podobně. V zemině s opačnými vlastnostmi jako je jíl, hutná hlína a opuka, lze nechat raketu pracovat bez připojení chráničky. 

Po dosažení cílové vzdálenosti se pak chránička zasune do vzniklého otvoru ručně s pomocí naváděcího trnu. Po dosažení cílového  místa se raketa odšroubuje od tlakových hadic a následně vytáhne ven. V případě kdy nelze raketu vyjmout z cílové jámy například z nedostatku místa, lze otočit chod a vycouvat zpět do startovací pozice, kde lze raketu snadno vyjmout.

Po všech těchto popsaných krocích, kdy chránička zůstává zavedená v celém úseku protlaku, je proces u konce.

NABÍDKA OSTATNÍCH SLUŽEB

PŮDNÍ VRTÁNÍ
Strojní vrtání děr, například pro plotové sloupky, pilíře, stromy a  podobně. Průměr 300mm – 450mm  do hloubky cca 1600mm.

ZEMNÍ VÝKOPOVÉ PRÁCE
Výkopy přípojek inženýrských sítí, základů, sklepů, domácích čističek, jímek, septiků, bazénů, cest, chodníků, drénů, terénní úpravy, atd….

MINIBAGR
Možnost použití minibagru v opravdu omezeném prostoru, dokonce i uvnitř budov (postačí 80cm futro, zárubeň).

MANIPULACE S MATERIÁLEM
Používáme čtyřkolový dempr 4×4 s otočnou korbou 3,5t s kloubovým rejdem, který téměř vůbec nezpůsobí škody při manipulaci na pozemku.

DETEKCE
provádíme lokalizace inženýrských sítí, trasování vedení. Přítomnost vedení prověřujeme  vždy před zahájením jakýkoliv zemních prací.

JECH2
jech7
jech5

ZAŠLETE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU

Využijte rychlý kontakt a zašlete nezávaznou poptávku. Zaměření zakázky a provedení rozpočtu je zcela zdarma a nezávazně.

Jméno
Příjmení
E-mail
Zpráva
ODESLAT

Novinky

Test novinky

Zde je test novinky, Zde je test novinky Zde je test novinky Zde je test novinky Zde je test novinky Zde je test novinky

Číst dále...

2021/01/26

Nová webová prezentace

Spouštíme novou webovou prezentaci. Naleznete podrobné informace o našich službách.

Číst dále...

2018/11/10

ADRESA

Zemní práce Libor Jech
Petkovy 120

KONTAKTY

Telefon:
+420 604 749 229

E-mail:
protlakyjech@seznam.cz 

 

POVINNÉ ÚDAJE

Zodpovědná osoba:
Libor Jech

IČO: 73614599